Reklama

Reklama

Chocz. Kolejne paczki dla potrzebujących

Opublikowano: śr, 30 cze 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mniej zamożni mieszkańcy gminy Chocz mogli skorzystać z pomocy

Reklama

Informowaliśmy już o tym, że otrzymali paczki żywnościowe. Na początku miesiąca rozdawał je miejscowy ośrodek pomocy społecznej. A akcja była możliwa do zorganizowania dzięki współpracy włodarza z Wielkopolskim Bankiem Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

- Do otrzymania wsparcia żywnościowego zostało wytypowanych 300 osób. I każda z nich otrzyma około 43 kg długoterminowej żywności m.in. artykuły skrobiowe, mleczne, warzywne, mięsne, cukier oraz olej – wylicza wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak. I dodaje. - Jest to znacząca pomoc, która w pewnym stopniu łagodzi skutki wykluczenia społecznego wśród mieszkańców naszej gminy.

Teraz została rozdysponowana kolejna dostawa produktów żywieniowych. Osoby potrzebujące otrzymały: warzywne i owocowe, artykuły skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier, oleje i dania gotowe.

- Wydaliśmy łącznie 14.698,60 kg żywności – informuje GOPS w Choczu.

Wartość otrzymanej pomocy żywnościowej wyniosła 71.860 zł. Realizowana pomoc przyczynia się do ograniczenia ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Cała akcja wymagała zaangażowania wielu osób. Transport żywności realizowany był przez firmę P.P.H.U.T. „TAMA”. (koszt 2.460 zł). 

- Pragniemy bardzo serdecznie podziękować burmistrzowi Marianowi Wielgosikowi za pomoc i wspieranie podejmowanych przez nas inicjatyw na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Ze strony  burmistrza spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i chęcią niesienia pomocy. Osobne podziękowania kierujemy dla strażaków OSP Chocz za udostępnienie pomieszczeń remizy niezbędnych dla sprawnej organizacji dystrybucji żywności oraz pomoc w rozładunku. Dziękujemy także firmie PPHU. W. Janczak z Chocza za wypożyczenie sprzętu niezbędnego do rozładunku otrzymanej żywności – podkreślają pracownicy GOPS w Choczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.